O mnie

psycholog Mateusz Jurczak

Jestem psychologiem  i  specjalistą psychoterapii uzależnień.

Pomagam w problemach związanych z uzależnieniem bądź szkodliwym używaniem alkoholu, leków i innych psychoaktywnych substancji a także w obszarze uzależnień behawioralnych, niezależnie od rodzaju nałogowych czynności. Prowadzę terapię zarówno dla osób z problemem uzależnień, jak i ich partnerów oraz dzieci. Oferuję również wsparcie w postaci przeprowadzenia interwencji kryzysowych związanych ze zmotywowaniem do leczenie uzależnionego członka rodziny. Dobieram metody do możliwości klienta. Możliwe są sesje przez Skype lub wizyty domowe po indywidualnej konsultacji.

Równolegle oferuję konsultacje i poradnictwo psychologiczne w zakresie kryzysów, zaburzeń i chorób psychicznych, pozwalające na rzetelne i precyzyjne rozpoznanie oraz dalsze wsparcie w kwestii doboru skutecznych i właściwych metod terapii.

Zajmuję się również diagnozą osobowości, intelektu i procesów poznawczych. Diagnoza może dotyczyć aspektu całościowego, ale również każdego obszaru osobno. W szczególności posiadam kwalifikacje do prowadzenia psychotestów dla kierowców, osób ubiegających się o posiadanie broni a także w zakresie medycyny pracy (operatorzy maszyn, suwnic oraz wózków widłowych, kierowcy kat. B oraz osoby wykonujący prace na wysokości i inne.

Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności klinicznej, doskonaląc swój warsztat pracy na:

  • Studium Terapii Uzależnień w Polsko – Niemieckim Instytucie Błękitny Krzyż certyfikowane przez PARPA
  • szkoleniu zakresu profilaktyki uzależnień i pracy w nurcie dialogu motywacyjnego prowadzone przez Stowarzyszenie Monar
  • szkoleniu dotyczącym diagnozy i leczenia uzależnień behawioralnych, akredytowanego przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii
  • studiach podyplomowych z zakresu psychologii transportu na SWPS w Poznaniu
  • kursie dla psychologów wykonujących badania dla osób ubiegających się o posiadanie broni prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
 
Pusta sala wykładowa
Zmierzające do siebie dwie dłonie na tle niebieskiego nieba

Moją drogę zawodową jako osoby zajmującej się pomaganiem i diagnozą zacząłem od razu po studiach. Mam 10-letnie doświadczenie pracy w placówkach lecznictwa psychiatrycznego i odwykowego w Polsce i za granicą (2 letnie doświadczenie jako asystent grupy w brytyjskiej służbie zdrowia).

Ostatnie 7 lat poświęciłem pracy z osobami uzależnionymi. Miałem okazję pracować w ramach wszystkich form leczenia dostępnych w Polsce, czyli na oddziałach terapii krótkoterminowej, 12 miesięcznej terapii długoterminowej prowadzonej metodą społeczności terapeutycznej oraz ambulatoryjnie w poradni. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, mam również za sobą wiele lat pracy własnej w ramach grup i indywidualnej terapii.

 

Jak mogę Ci pomóc?

Zadzwoń na numer + 48 886 534 466, napisz maila na consilium@vp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.